COCHISE 85 W – Nomad

SHOP

TRACK 70 WOMEN – BLACK
септември 3, 2019
MACH SPORT HV 85 W
септември 3, 2019

COCHISE 85 W

Original price was: 22,990.00ден.Current price is: 11,495.00ден.

Жените точно знаат што сакаат и што им е потребно – како Cochise 85 W за полесни Free Ride-ери. Со женска специфична анатомија, има лесен Shell и опсег на движење од 42 ° во режим на пешачење. Изработката со 4 жабици и flex индекс од 85 им даваат на овие ски кондури одлични перформанси при спуст. Мерино кутијата за прстите од ногата е дополнителен бонус кој ги одржува Вашите стапала на пријатна температура дури и во најладни временски услови.

Шифра: COCHISE 85 W Категории , ,

FLEX индекс: 85 Last индекс: 99 мм Customization Shell: C.A.S.
Soles: ISO 5355
Shell: Би-Материјал: Полиетер/Полиестер
Cuff: Specific W profile /Би-Материјал Triax 3.0
Liner: ULTRAFIT W, Мерино Волна
Жабици: 4 micro ALU
Spoiler: no
Powerstrap: 35mm
Canting: NO Ratchets: single hicking hook Mobility Cuff: Self Adjusting System

Boja

Бренд

Пол

Grupa

Golemina

, , , , ,