RADICAL BOOT WOMEN – Nomad

SHOP

HYDRODYNAMIC HARSH CONDITIONS LUBE
септември 3, 2019
FORCE 2 BIBSHORTS
септември 3, 2019

RADICAL BOOT WOMEN

Original price was: 25,900.00ден.Current price is: 15,540.00ден.

Radical ски туринг кондурите е класична ски кондура за ски туринг ентузијасти. Со 1.630 гр оваа кондура спаѓа во класата на средно тешки турно кондури и е погодна и за почетници и за искусни турно скијачи. 4-те жабици гарантираат одлична поддршка на ногата. Патентираниот Motion Lock Ski/Walk механизам може да се прилагоди многу лесно и да се обезбеди во една од двете положби: 15 или 21 степени наклон нанапред. Liner-от на Radical турно кондурите е изработен со огромно внимание за комфорт, а комбинацијата од гуми POMOCO содржана во надворешноста не се менува при промена на температурите и нуди константни перформанси.

https://www.dynafit.com/

Шифра: RADICAL BOOT WOMEN Категории , ,

FLEX индекс: 110 Last индекс: 100 мм Тежина: 1.630 г/кондура ( големина 25.5) Range of motion (cuff) 60 ° Forward lean 15-21 ° Liner: Custom Ready CLOSURE SYSTEM: Motion Lock System BOOT-BINDING SYSTEM: Standard Touring BOOT SOLE: Formula Pomoca Climb Cuff: Полиуретан Shell: Полиуретан

Бренд

Пол

Grupa

Golemina

, , , , ,