TOUR 88 SKI WOMEN – Nomad

SHOP

HYDRODYNAMIC HARSH CONDITIONS LUBE
септември 3, 2019
FORCE 2 BIBSHORTS
септември 3, 2019

TOUR 88 SKI WOMEN

Original price was: 33,900.00ден.Current price is: 20,340.00ден.

Tour 88 со ширина на половината од 88мм е најсовремен модел во колекцијата на скии Dynafit и е развиен за жени кои се класнични ски туринг ентузијасти. Моделот Ви овозможува можност за маневрирање и стабилни перформанси како и некомплицирано вртење на било каков ски терен. Со оглед на тоа дека тежат само 1.290гр. (166цм), жените туринг ентузијасти може да заштедат енергија за спуштање. Целосно интегрираниот алуминиумски врв гарантира едноставна и сигурна транзиција. Нејзината 3Д конструкција е специјално развиена со цел да се намали тежината на скијата пред и позади везовите. Ова гарантира стабилно раквање на скијата дури и при ваква мала тежина.

https://www.dynafit.com/

Шифра: TOUR 88 SKI WOMEN Категории , ,

Димензии: 158; 166; 174
Тежина: 1.290 g (166cm)
Везови: Нема
Материјал: Poplar Paulownia Air Core
Конструкција: Carbon-glass fiber / Aluminium
Радиус: 16m (166цм)
Sidecuts dimensions: 122-87-106
Димензија на врвот: 122
Димензија на опашка: 106
Димензија на половина: 87

Бренд

Пол

Grupa

Golemina

,