TRACK 70 WOMEN – BLACK – Nomad

SHOP

PURE 70 – BLACK
септември 3, 2019
MACH1 MV 95 W
септември 3, 2019

TRACK 70 WOMEN – BLACK

7,095.00ден8,514.00ден

Создаден по примерот на светски признатата Alltrack серија, TRACK 70 W ги комбинира ski-hike режимите со традиционални алпинистички перформанси користејќи 104мм “Relax fit”. Одликувајќи се со уникатната Sensor Matrix shell технологија за полесно облекување/соблекување како и OptiSensor liner-от кој е направен со Wintherm® термичка изолација, ски кондурата Track обезбедува оптимизирана обвивка на нозете, топлина и поддршка за целодневен комфорт.

https://www.rossignol.com

Шифра: TRACK 70 WOMEN - BLACK Категории , ,

FLEX индекс: 70
Last индекс: 104 мм
Тежина: 1,64 кг/кондура ( големина 24.5)
Liner: Powerstrap width 40mm;
Technology WOMEN CUSTOM COMFORT FIT T4;
Жабици: ADJUSTABLE TEETH 3 POSITIONS;
4 MICRO 100% Aluminium
Cuff: Полиолефин
Shell: Полиолефин; Technology BI-INJECTED EASY ENTRY

Бренд

Пол

Grupa

Boja

Golemina

, , ,