MERCURY SOFTSHELL JACKET M – Nomad

SHOP

SCARABEO S
јануари 24, 2020
Resolute 8 – 150
мај 29, 2020

MERCURY SOFTSHELL JACKET M

8,940.00ден14,900.00ден

Лесна, отпорна на ветар јакна за Турно Скијање направена од растеглива ткаенина

Шифра: MERCURY SOFTSHELL JACKET M Категории ,

Технологии
Водоодбивна,
Ветроодбивна,
Дишлива
Подесувачки манжетни на ракавите
Повеќе џебови

Материјал
Династреч: 65% Полиамид, 26% Полиестер, 9% Еластин

Пол

Бренд

Golemina

, ,

Grupa